rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - listopad 2010


Tagi: internowanie internautów ? | nowy PRL | SB | stan wojenny | WSI | zdegradować | zdrajca Jaruzelski

Najwierniejszy sojusznik ZSRR, broniący komunizmu kosztem polskiej krwi, karierowicz Wojciech Jaruzelski będzie teraz doradzał jak poprosić Rosję o bratnią pomoc w budowaniu PRL-bis.

Fachowiec z niego od spraw polsko-rosyjskich przeogromny. Już po wydarzeniach marcowych w 1968r "wykazał się" gorliwie popierając antysemickie czystki w LWP.

Potem poparł ZSRR w inwazji na Czechosłowację i był jednym z przywódców wojsk, które tłumiły praską wiosnę. W grudniu 1970 roku kazał strzelać do robotników Gdańska Szczecina, Elbląga, Słupska i innych miast Pomorza.

W 1976 roku był już w ścisłych wladzach PRL-u gdy bito robotników w Radomiu i Ursusie.

Otrzymał order Lenina i wywołał stan wojenny 13 grudnia 1981 roku, oraz użył wojska przeciwko własnemu narodowi. Interesy Rosji były dla Jaruzelskiego zawsze ważniejsze od interesów Polski.

Jest współodpowiedzialny za zamordowanie 9 górników w kopalni "Wujek" 16.12.1981 roku, za zabijanie z broni palnej demonstrantów w Lubinie w 1982 roku, za śmierć Jerzego Popiełuszki i ponad 100 innych niewyjasnionych mordów opozycjonistów od 1981 do 1989 roku.

Odpowiada za spalenie protokołów z posiedzeń KC PZPR z okresu stanu wojennego, a potem niszczenia akt SB i WSI .

Wiem, że mogę być za to oskarżony w nowym PRL-u i skazany na długopletnie więzienie, ale swojego zdania nie zmienię i powtórzę jeszcze raz :

Wojciech Jaruzelski dopuścił się zdrady Narodu Polskiego i powinien już dawno być zdegradowany do stopnia szeregowca !!!

Najbardziej zagadkową sprawą jest fakt, że Wojciech Jaruzelski nie wyraził chęci wylotu do Katynia na uroczystości 10 kwietnia 2010 roku mimo, że wiadomo było z kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego , że jeśli generał Jaruzelski zechce lecieć samolotem do Smoleńska, to miejsce dla niego na pewno się w tym Tu154 znajdzie.

Ciekawe również jest to , że zdrajca Jaruzelski podupada na zdrowiu gdy trzeba zeznawać w Sądach RP, a regeneruje się natychmiast, gdy jest zapraszany do telewizji, radia oraz do Pałacu Prezydenckiego ?

Jedno jest teraz pewne : Rosja będzie miała informacje od swojego najwierniejszego generała, kto z polskich polityków na posiedzeniach Rady Bezpieczeństwa Narodowego osmieli się podważyć "wiecznie żywe ideały przyjaźni polsko-rosyjskiej po wsze czasy " .

Niedawno napisałem artykuł o "Jewropejskam Sajuzie" , a tu nam jeszcze szykują nowy PRL .

Czy Jaruzelski doradzi aby internować opozycyjnych internautów ?

Rajmund Pollak

2010-11-27 | Dodaj komentarz
Ome2yywWZ
2014-06-04 01:23:58
29 września 2011 Dokładnie! Komnata powstawała przez 2 lata poza tym co jest wdzicone zawiera jeszcze takie udogodnienia jak: dynamiczne oświetlenie sterowane przez panel pod stołem, wbudowane i ukryte głośniki oraz maszynkę do robienia dymu Niestety autorzy nie pochwalili się ile $$ zainwestowali w ten projekt ;)
Komentarzy (0)

1347 podziękowań !

  

Nie startowałem z żadnej z czterech partii finasowanych z budżetu państwa. Nie posiadałem ani bilbordów, ani banerów, ani plakatów ani innych bajerów.

Żeby mnie znaleźć na karcie do głosowania trzeba było sporo się naszukać, bo Liga Polskich Rodzin była dopiero na 13 miejscu.

Atakowano mnie i szkalowano w środowiskach związanych z RAŚ, a nawet na portalu bielsko.biala.pl zupelnie tendencyjnie przedstawiano fakt, że jako jedyny ośmieliłem się zadać pytania z sali do kandydatów na prezydenta Bielska-Białej. Oczywiście dziennikarka portalu bielsko.biala.pl nie raczyła zacytować moich pytań.

Kronika Beskidzka w ogóle nie napisała o zorganizowanej w dniu 15.11.2010r. demonstracji przeciw RAŚ i oczywiście portal bielsko.biala.pl też nie zauważył tej manifestacji.

Mimo tego braku obiektywizmu lokalnych mediów znalazło się sporo wyborców, którzy nie głosowali na bilbordy, plakaty, banery i bajery, lecz oddali swój głos na człowieka, który niczego nie obiecywał.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim 1347 wyborcom, którzy oddali na mnie głos do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Wasze głosy nie zostały zmarnowane, gdyż Dziennik Zachodni oraz telewizja Katowice nie będą mogły już twierdzić, że...." wszyscy są za autonomią Śląska" .

Szkoda tylko, że większość wyborców wolala glosować do Sejmiku na przedstawicieli partii, które nie mają odwagi przeciwstawić się Ruchowi Autonomii Śląska.

Powiem szczerze i otwarcie : Wszyscy , którzy woleli glosować do Sejmiku na RAŚ i sojuszników RAŚ, aniżeli na kandydatów LPR, która otwarcie wystąpiła przeciw RAŚ, będą przez najbliższe cztery lata współodpowiedzialni za to, że Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec i inne miejscowości Podbeskidzia będą dyskryminowane przez oligarchie z Górnego Śląska, a w Sejmiku Województwa Śląskiego dominował będzie RAŚ.

Rajmund Pollak

2010-11-24 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (0)

Kapitulacja NATO wobec Rosji .

  

Lizbona zaczyna się coraz mocniej kojarzyć z Jałtą. Najpierw podpisano tam haniebny Traktat o ograniczonej suwerenności krajów UE, a w dniu 20.11.2010 roku NATO zadeklarowało chęć bezwarunkowej kapitulacji wobec Rosji !

Rosja jeszcze tej kapitulacji nie przyjęła, bo chce dla siebie wytargować jeszcze więcej i chce, aby sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen oddał jej hołd na kolanach.

Sekretarz generalny NATO już jest bardzo bliski do zajęcia takiej pozycji, bo zadeklarował : ..."Będziemy aktywnie dążyć do współpracy ws. obrony przeciwrakietowej z Rosją"...

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zareagował po azjatycku, powściągliwie : ..." Drzwi do współpracy są otwarte" - powiedział i zaraz potem pogroził: ... "Jeśli się nie porozumiemy w sprawie europejskiej obrony przeciwrakietowej, to za 10 lat może wybuchnąć nowy wyścig zbrojeń "...

Wystraszony Anders Fogh Rasmussen natychmiast zapewnił : ..."Jestem szczęśliwy, że prezydent Miedwiediew przyjął ofertę"...

Już od momentu rozpoczęcia budowy nowego rurociągu pod Bałtykiem rozpoczęła się era włączania Rosji do nowej strategii nowego podziału świata.

Potem zaczęły w Niemczech odzywać się głosy o konieczności włączenia Rosji do Unii Europejskiej i do NATO.

Sekretarz generalny NATO pokazał w tym roku, że mu wcale nie zależy na Polsce .

Nie znalazł czasu aby przybyć na pogrzeb Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a ostatnio zupełnie zlekcewarzył spotkanie sojuszników z NATO w Warszawie, przysyłając tylko film ze swoją wypowiedzią tak, jakby uważał, że dla Polaków szef NATO nie ma czasu.

Podobnie zachowuje się Prezydent Obama, który najpierw zaczął mataczyć wobec już uzgodnionej tarczy antyrakietowej w Polsce, potem wystraszył się jednej chmurki i nie przyleciał do Krakowa na ostatnie pożegnanie Prezydenta RP, a w Lizbonie zabiegał przede wszystkim o poparcie swojej nowej strategii przyjaźni z Rosją.

Po szczycie NATO w Lizbonie weszliśmy w epokę nowej obłudy i zakłamania.

Teoria, że trzeba Rosję włączyć do strategii tarczy antyrakietowej NATO, bo zagrażają światu Iran i Korea Północna jest tyle warta, co twierdzenie, że trzeba sprowadzić niedźwiedzia, bo owcom zagraża jeden komar i jedna mucha .

Polacy wiedzą od wieków co może oznaczać nowy sojusz rosyjsko-germański, bo ponad 100 lat nasz kraj był wymazany z mapy Europy przez zaborców rosyjskich, pruskich i austriackich.

Jak wygląda wprowadzenie w życie uczuć przyjażni Rosjan do innych narodów przekonali się Polacy 17 września 1939 roku , a zaraz potem Litwini, Łotysze, Estończycy i Finowie.

Sojusze z Rosją też mają swoją wymierną cenę, co sprawdzili na własnej skórze Węgrzy w 1956 roku , a także Czesi i Słowacy w 1968 roku.

Współczesne intencje pokojowe Rosji najlepiej poznali Gruzini i Czeczeni .

Rosja poza bezpośrednimi interwancjami wojskowymi stosuje szantaż międzynarodowy dostawami gazu, o czym przekonali się jej niedawni sojusznicy Ukraina i Białoruś.

Skąd zatem ta naiwność Prezydenta USA i sekretarza generalnego NATO ?

Otóż prawdziwym zagrożeniem dla gospodarczej i politycznej dominacji USA oraz germanów nad światem stały się Chiny.

Ani Prezydent USA ani sekretarz generalny NATO nie mają odwagi powiedzieć o tym głośno, bo gdyby Chińczycy uruchomili wszystkie swoje rezerwy walutowe, to dolar i euro stałyby się bezwartościowymi papierami.

Rosja też ma stare porachunki z Państwem Środka, a zatem przygotowywany jest nowy sojusz z nową strategią.

Polska powinna się jak najszybciej odciąć od działań przeciw Chinom, bo dla nas rozwój dobrych stosunków z Chinami mógłby oznaczać nie notowany dotąd postęp gospodarczy.

Wystarczająco wielu Polaków zginęło w Iraku i Afganistanie, dlatego nie wolno zgadzać się na niebezpieczeństwo konfrontacji z Chinami pod wodzą Obamy i Miedwiediewa.

Rajmund Pollak

2010-11-22 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

2010-11-19 | Tagi: ATH | Bruksela | Europarlament | prof. Jerzy Buzek | Przewodniczący | wiec | wykład

Afisze rozwieszone na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku- Białej oraz portale internetowe informowały : W piątek, 19 listopada profesor Jerzy Buzek pojawi się na ATH, aby wygłosić wykład. Tytuł „Otwarcie Bielska-Białej na Europę". Rzecznik uczelni oznajmił, że wszystkich zaprasza i że wykład ma charakter otwarty. Przyjechałem zatem punktualnie, bo wiedzy nigdy dosyć. Jakież było moje zdziwienie gdy na podwyższeniu najpierw pojawiła się plansza z logo Platformy Obywatelskiej, a potem młodzi ludzie z baloniokami PO. Pomyślałem sobie, że ktoś tych naiwnych studentów zrobił w balona, ale usiadłem i grzecznie czekałem na rozwój wydarzeń.

Najpierw zjawili się dziennikarze fotoreporterzy i kamerzyści, a potem energicznym krokiem wkroczył do sali profesor Jerzy Buzek i zamiast rozpocząć wykład usiadł z boku .

Pomyślałem sobie, że byłego premiera powita rektor ATH, ale uczynił to ktoś zupełnie nie związany z tą uczelnią, kto w dodatku nawet jeszcze w Bielsku-Białej nie mieszkał jak tutaj już funkcjonowała Filia Politechniki Łódzkiej, która stała się fundamentem późniejszej ATH. W roli gospodarza wystąpił kandydat PO na prezydenta miasta.

Kandydat PO na prezydenta Bielska-Białej niezwykle mnie rozbawił w chwili, gdy oświadczył Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego, że jest bielszczaninem.

Pomyślałem sobie: jeżeli ktoś urodził się poza B.-B. i ok. 3/4 życia spędził poza Bielskiem-Białą, to jaki z niego bielszczanin?

Pierwsze starcie ze sztabem wyborczym Platformy miałem dzień wcześniej (18.11.2010r) w hotelu "President" , gdy zadałem kandydatowi PO pytanie czy wie kiedy powstało Bielsko? Straszono mnie wtedy sprowadzeniem straży miejskiej oraz oskarżono o próbę zakłócenia debaty.

Następnego dnia zdziwiło mnie, że człowiek tej rangi jak Szef Parlamentu Europejskiego zgodził się występować na Podbeskidziu jako de fakto wsparcie dla sztabu wyborczego kandydata PO w wyborach samorządowych.

Nie wierzę w to , aby rektora ATH oraz profesora Buzka sztab wyborczy PO nie wtajemniczył w całą reżyserię widowiska, bo obaj znają studentów i zdawali sobie sprawę , że na wykład profesora Buzka przyjdzie tłum ludzi, a gdyby napisano, że najpierw będzie autoprezentacja kandydata PO na prezydenta stolicy Podbeskidzia, a potem wykład, który zakończy się teatralnym poparciem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego dla kandydata PO, to na taki spektakl mogłoby nie być tylu chętnych.

Wróćmy jednak do dalszych wydaarzeń, otóż zamiast wykładu Buzka rozpoczął się monolog kandydata PO na prezydenta miasta i wówczas dopiero wstałem z miejsca i oznajmiłem, że miał być wykład profesora Jerzego Buzka, a nie wiec wyborczy.

Kandydat PO zwrócił się do mnie wtedy per... Panie Rajmundzie, ale szybko poprosił o mikrofon prof. Buzek i dał mi do zrozumienia, że popiera taki scenariusz, oraz użył epitetu, że jedna osoba zakłóca całe spotkanie.

Wtedy stało się dla mnie jasne, że Przewodniczący Parlamentu Europejskiego osobiście uczestniczył we wprowadzeniu w błąd obecnych na sali studentów, którzy w wiekszości byli apolityczni i pewnie większość z nich znalazłaby na popołudnie lepsze zajęcie aniżeli udział w wiecu wyborczym PO z udziałem prof. Buzka.

Daje to nam obraz stronniczości Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który popiera kandydatów tylko jednej partii w Polsce, a przecież mówił nieraz, że ponoć reprezentuje w Brukseli wszystkich Polaków.

Funkcja Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wymaga bezstronności, bo w innym przypadku środki europejskie pójdą w wiekszym stopniu do tych miast, gdzie rządzą przedstawiciele PO .

Poza tym profesor Buzek został wybrany do Europarlamentu po to aby bronić interesów Polski w Brukseli i Strasburgu, a nie po to, aby jeździć po Polsce i robić sobie fotografie z kandydatami PO do samorządów.

Rajmund Pollak


2010-11-19 | Dodaj komentarz
zielinskikornel@poczta.onet.pl
2010-12-04 13:02:04
Jako przeciwnika Unii Europejskiej, zachowanie tzw. przewodniczącego parlamentu europejskiego mnie nie dziwi bo to zwykły zdrajca. parlament europejski to dopiero śmieszna organizacjia nie mają żadnych kompetencji a jej członkowie otrzymują wysokie jawne łapówki za glakierstwo przeciw swoim narodom , czy państwom.

Zacznę od nie tak dawnej historii , bo pamiętam czasy, kiedy wraz ze św. pamięci Jankiem Frączkiem organizowaliśmy demonstracje po to , aby ukończono budowę Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Na tych demonstracjach nie widziałem ani razu ani Ryszarda Batyckiego ani Jacka Krywulta.

W dniu 18.11.2010 roku ukazał się na naszym portalu artykuł pt: " Oburzony Ratusz"

Bardzo mnie zdziwiło, że dopiero w trakcie kampanii wyborczej nagłasnia się sprawy, o których ja mówiłem i pisałem już ponad 5 lat temu !

Nie mogę przejść dzisiaj obojętnie obok następującego cytatu :

"9 listopada, na ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej, jej wiceprzewodniczący, a jednocześnie dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Ryszard Batycki przedstawił bulwersujące dane dotyczące szpitalnych kontraktów."

Ten sam dyrektor i równocześnie Radny, Ryszard Batycki, gdy osobiście w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej powiedziałem prosto w oczy wicemarszałkowi województwa Śl., co myślę o dyskryminacji Bielska-Białej przez Urząd Marszałkowski , to Pan Ryszard Batycki wezwał ochronę, aby usunęła mnie ze Szpitala Woj. mimo , że wtedy jeszcze byłem członkiem Rady Społecznej Szpitala Woj. w Bielsku-Białej !!!

Gdy byłem radnym Sejmiku Województwa Ślaskiego i krytykowałem władze w Katowicach za dyskryminację Podbeskidzia, to Pan Prezydent Krywult wcale nie popierał moich wniosków. Bywały nawet sytuacje, że gdy występowałem na forum rady mista w charakterze gościa, to byłem ostro krytykowany przez prezydenta Jacka Krywulta.

Przez ponad 4 lata byłem członkiem Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej i ani razu nie widziałem, aby Pan prezydent Krywult zaszczycił tę Radę swoją obecnością. Gdy był strajk lekarzy ,a potem pielęgniarek, to ja poparłem te słuszne postulaty pracowników bielskiej służby zdrowia i odwiedzałem osobiście strajkujących, a co wtedy mówił Prezydent miasta, to można przeczytać w archiwalnych gazetach.

Dla informacji czytelników tylko przypomnę, że po udzieleniu poparcia strajku lekarzy w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej zostałem ...odwołany z Rady Społecznej Szpitala Woj.

Ja nie mam banerów na skrzyżowaniach ani plakatów w sklepach, ale mam odwagę cywilną pisania i mówienia o sprawach trudnych nie tylko w trakcie kampanii wyborczej.

Rajmund Pollak

2010-11-18 | Dodaj komentarz
7qizx9KW8uu
2014-06-04 05:39:00
Leon pisze:Nieskończoność zaczyna się tam, gdzie rolceizzdzość zdjęcia jest już gorsza niż średnica obiektywu.Już tłumaczę.Robimy zdjęcie Tatr obiektywem o średnicy 5cm (np. 200mm rzeczywistej ogniskowej przy f/4 ma taką średnicę. Przed gf3rami jest wieża kościoła. Jeśli jest ona tak daleko, że najmniejsze szczegf3ły jakie możemy na niej rozrf3żnić są większe niż 5cm, to ustawienie ostrości na nią nie pogorszy ostrości na gf3rach (w stosunku do ustawienia na nieskończoność). Jeśli jednak jest na tyle blisko, że rozrf3żnimy na niej szczgf3ły mniejsze, to aby ustawić ostrość na nią trzeba troszke oddalić obiektyw od matrycy (czyli mf3wiąc po ludzku ustawić ostrość na wieżę a nie na nieskończoność).To tłumaczy też dlaczego przy dużym f (czyli małym otworze) rośnie głębia ostrości.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533062
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała